Uzzini vairāk Mūsu mērķis 24836
Sākums

[ARHĪVS] Līderu atziņas Cēsu projektā

Jauniešu Akadēmijas PACELT PASAULI  pavasara sesijas projekts “Līderi jauniešiem” Cēsu Valsts ģimnāzijā ir noslēdzies.

Piecas dažādas un interesantas tikšanās deva iespēju jauniešiem iepazīt deviņu profesiju – žurnālista, uzņēmēja, pārdošanas vadītāja, vēstnieka, lobija, fiziķa, kalēja, aktiera un jurista – nianses un katras personības ceļu uz to. Daudzi no projektā iesaistītajiem līderiem bija „savējie” –  Cēsu Valsts ģimnāzijas absolventi. Piemēram, Juris Žagars un Jānis Maizītis ir klasesbiedri un draugi ar 47 gadu stāžu. Arī Gundega Skudriņa, Uģis Joksts un Jānis Mūrmanis ir mācījušies šinī skolā.

Ieskatam līderu spilgtākie novēlējumi:

1Juris Žagars: „Svarīgākā ir spēja „izturēt sitienu” jebkurā dzīves situācijā un ļauties izaicinājumiem, jo tikai tā var iemācīties pārvarēt bailes un stresu.”

Jānis Maizītis: „Skolotājs ir iespēja un to vajag izmantot. Ir jāmācās, jo jūs ievēros tad, ja būs saturs, nevis tikai čaula.”

Gundega Skudriņa: „ Galvenais ir pacelt savu pēcpusi un sākt darīt!”

Uģis Joksts: „Nekad nevajag baidīties vaicāt un daudz vairāk uzdrīkstēties – tas palīdz iemācīties pieņemt lēmumus.”

Jānis Mūrmanis: „Būt mērķtiecīgiem izglītības izvēlē un pirms sākt savu uzņēmējdarbību, pastrādāt un iemācīties pēc iespējas vairāk.”

Valdis Kulpe: „Ja trīs cilvēki vienlaicīgi kāpj trīs blakus esošās kalnu virsotnēs , bet atrodas vienā sasaitē, tad viņiem visiem uz virsotni ir jāvirzās līdzvērtīgi. Un tāpat ir dzīvē – ja pieņem, ka jūsu pašreizējā dzīve ir šāda sasaite, tad neviena no trīs svarīgajām lietām – mācības, interesanta aizraušanās un cilvēku savstarpējās attiecības, nedrīkst būt mazsvarīgāka. Tikai tā var nokļūt virsotnē!”

Pēteris Elferts: „Labvēlīgi savstarpējie kontakti ir jāveido vēl krietni pirms tie būs reāli nepieciešami.”

Maira Dzelzkalēja: „Dzīvē, tāpat kā lobējot, vienmēr ir jādomā dažus soļus uz priekšu.”

Vjačeslavs Kaščejevs: „Ir ļot svarīgi nepakļauties stereotipiem un vienmēr censties lēmumus pieņemt ar savu prātu”.

Jānis Nīmanis: „Nesajaukt savus mērķus ar vēlmēm!”

2Projektā iesaistījās visu vidusskolas klašu jaunieši, bet viena – 10.d klase – kopā ar savu klases audzinātāju Inesi Lazdiņu arī regulāri analizēja dzirdēto un dalījās ar saviem viedokļiem. Viņu iniciatīva tika ievērota un novērtēta –  šī klase Daces Briedes-Zālītes vadītā seminārā izveidoja savas mērķu kartes.

Jauniešus sevis izziņas un mērķu izvirzīšanas process aizrāva un patiess ir gandarījums par klases audzinātājas vārdā saņemto pateicību, kurā apvienots  jauniešu un  skolotājas „paldies!”

Paldies arī Jauniešu Akadēmijas PACELT PASAULI vārdā visiem projektā “Līderi jauniešiem” Cēsu Valsts ģimnāzijā iesaistītajiem!

Uz tikšanos rudens sesijā!

FaceBook Twitter