Uzzini vairāk Mūsu mērķis 24836
Sākums

[ARHĪVS] “Līderi Jauniešiem” noslēdz pavasara sesiju Rīgas Franču licejā ar “Madara Cosmetics”

Publikācijas datums: 4.maijs, 2016

L1Šo pirmdien norisinājās noslēdzošā pavasara sesijas tikšanās  „Pacelt Pasauli” projektā „Līderi Jauniešiem” .

Šoreiz savā uzņēmējdarbības desmit gadu pieredzē dalījās Lotte Tisenkopfa-Iltnere.  „Madara Cosmetics” līdzīpašniece un vadītāja aizraujoši stāstīja gan par biznesa sākumu, gan nākotnes iecerēm.

Dažas atziņas no pavasarīgās tikšanās:

  1. Ja vien ir iespēja, vajag studējot uz kādu laiku doties pamācīties uz citām valstīm, attālinātākiem reģioniem – tā ir iespēja samazināt pasauli savā galvā un padarīt to aizsniedzamāku. Tas paver ceļu un atbrīvo no stereotipiem. Lottei to veiksmīgi izdevies realizēt Japānā, un ir viens reģions – Āzija, kuru viņa pārzina un saprot –  nevis kaut kas abstrakts no neaptveramās pasaules, bet apgūta daļa. Tas dod citu domāšanu un maina skatu punktu arī uz Latviju.
  2. Padzīvojot citur, arvien vairāk var novērtēt Latvijas dzīves kvalitāti. Bieži vien, atrodoties uz vietas, nenovērtējam dabas pieejamību un vidi, kurā varam dzīvot un strādāt. Lottei nekad nav bijis šaubu, ka Latvija ir īstā vieta, kur dzīvot un veidot savu biznesu.
  3. Ir vērts sākt darīt, ja ir kaut vai tikai ideja! Ja dara ar aizrautību, tad paveras arī pārējās pakārtotās lietas. Tā noticis arī „Madaras Cosmetics” gadījumā, kad sākumā bijusi tikai degsme un liela pārliecība. Savukārt, sajūsma par pirmajiem pāris pārdotajiem produktiem nav salīdzināma ne ar vienu citu vēlāku panākumu.
  4. Uzņēmējdarbība ir visu laiku būt darbībā un attīstībā. Arī savas nostājas stingrība un emocionālā izturība ir neatsverami elementi. Skolas laikā bieži vien nākamie uzņēmēji ir tie, kuri nevis plūst pa straumi, bet viņiem ir viedoklis un vēlme to aizstāvēt. Arī  darīt  citādāk, kā ierasts.

L2Pēc Lottes stāstītā, jaunieši uzdeva dažādus jautājumus – gan par nosaukuma izvēli, produktu sastāvdaļām, ražošanu  un citām ar biznesu saistītām lietām. Diskusija izvērtās interesanta un daži fakti, kā, piemēram, ka dienā tiek piepildītas produktu  10 000 vienības , bija izbrīna vērti.

Desmit gadu biznesa ceļš ir novedis arī pie jaunas „Madara Cosmetics” ražotnes, kura  tiks atvērta Mārupē augustā, un Lotte aicināja jauniešus braukt ciemos un pašu acīm skatīt, kāds ir ražošanas process, jo būs katram apmeklētājam iespēja aplūkot ražošanas procesa noslēpumus un saprast,kā top zīmols MADARA.

Atziņas pierakstīja : Linda Upleja

___________________________

Jauniešu akadēmija “Pacelt Pasauli” pateicas visiem 2016.gada pavasara sesijas lektoriem un viesiem, kā arī skolas vadībai par viesmīlīgo uzņemšanu. Dace Briede-Zālīte personīgi pateicas arī savai komandai – Lindai Uplejai un Anitai Grīnbergai, kas nesavtīgi ieguldīja savu laiku un resursus projekta realizēšanā.

Uz tikšanos rudens sesijā Rīgas 2.ģimnāzijā!

L3

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

FaceBook Twitter