Uzzini vairāk Mūsu mērķis 24836
Sākums

Dace Briede Zālīte – PACELT PASAULI

Kopā mēs pacelsim pasauli

PP_2Dace ir Jauniešu akadēmijas “Pacelt Pasauli” dibinātāja. 2010.gadā, aizejot no spēcīgi izveidotas karjeras starptautiskā uzņēmumā, Dace aizbrauc mācīties uz Londonas Koučinga akadēmiju. Koučings ir par sapņiem un par spēju sapņus pārvērst īstenībā. 2010.gadā viņa nolemj, ka uzkrātās zināšanas ir jāsāk likt lietā un izveido savu privāto iniciatīvu – Jauniešu akadēmiju “Pacelt Pasauli” ar mērķi – palīdzēt Latvijas jauniešiem skaidrāk apzināties savu nākotnes profesiju. Tā no idejas – palīdzēt citiem – rodas konkrēti projekti.

Sākums, kā jau katrs sākums – ir izaicinošs un pilns ar nezināmo. Londonā apgūtās programmas Latvijā tiek pieņemtas diezgan rezervēti. No Londonas atvesto “Mērķu plānošanas programmu” (Goal Mapping) vislabāk uzņem Venstpils pašvaldība. Dace vairāku gadu garumā visvairāk ir viesojusies tieši Ventspilī, apmeklējot gandrīz visas pilsētas skolas vairākas reizes.

Tad  sadarbībā ar žurnāla “Santa” meistarklasēm vairāku gadu garumā Dace tiekas ar klausītājiem par tēmu “Ja gribi dzīvē kaut ko mainīt..” Tie bija vieni no burvīgākajiem vakariem, kad klausītāji sabrauca no dažādām Latvijas malām. Vakari ievilkās vēlu, jo tik daudzi bija iestrēguši kādā no saviem dzīves posmiem. Bija pienācis brīdis kaut ko mainīt.

Daces ideja ir izveidot mērķu plānošanas centrus visā Latvijā. Jau, Anglijā mācoties, radās redzes glezna – Latvijas kontūra ar uguntiņām pa visu Latvijas teritoriju. Gandrīz 6 gadu laikā, kopš idejas rašanās, mērķu plānošanas nodarbībās ir piedalījušies jaunieši no daudzām Latvijas skolām. Gribētāju ir vairāk, nekā viena cilvēka spēkos ir apbraukāt, tāpēc ir radusies ideja par treneru licenzēšanu un plašākas atbalsta komandas izveidi. “Goal Mapping” programmas tēvs – Brajens Meins (Brian Mayne) no Anglijas jau ir piekritis atbalstīt šo projektu un braukt uz Latviju apmācīt jaunos skolotājus. Tagad ir tikai vēl jāatrod tam visam finansējums, lai jaunie treneri savos Latvijas reģionos varētu strādāt.

IMG_1997“Dzīve ir par nogriežņiem”, – saka Dace. Viņa uzskata, ka katrs dzīves posms ir pilnīgi citādaks. Katrs prasa citas prasmes, jo apstākļi ir atšķirīgi.

Daces iniciatīva ir arī projekts “Līderi Jauniešiem”. Pirmo reizi šis projekts ieraudzīja dienas gaismu 2011.gadā Rīgas Lietuviešu vidusskolā. Projekta mērķis ir sapulcināt augstas raudzes profesionāļus, lai skolu jaunieši varētu vēl skaidrāt iepazīt dažādu profesiju pārstāvjus. Šajā projektā ir piedalījušies gan aktieri, žurnālisti, banku vadītāji, lidsabiedrību pārstāvji, ražotāji, ārsti, politiķi , sportisti , diplomāti un daudzi citi. Skolēniem ir bijusi iespēja – uzzināt pa tiešo savas atbildes. Uzzināt par iespējām iziet praksi vai piedalīties ēnu dienās kādā no lektora pārstāvētajiem uzņēmumiem. Un tas viss, lai kopā rītdienu padarītu skaidrāku.

“Viens cilvēks nevar izmainīt pasauli, bet viens cilvēks var palīdzēt vismaz vienam cilvēkam ar savām zināšanām, enerģiju un atbalstu. Mūsu mērķis ir palīdzēt pilnveidoties 100 000 personībām Latvijā”- tā Dace par saviem un savas komandas nākotnes mērķiem. “Lai sasniegtu mūsu mērķi – 100 000 cilvēku, kam mūsu padoms ir noderējis, mums ir jāatrod daudz palīgu. Jo lielāki ir mūsu pūliņi, jo vairāk palīgu nāk talkā mums.

Un, ja katrs mēs iedvesmosim un pacelsim vienu, tad kopā mēs pacelsim pasauli!”

 

 

 

 

 

 

Ieskatam –  “Mērķu plānošanas” nodarbība pieaugušajiem:

Ikšķile_14

PP_10

1 2

FaceBook Twitter