Uzzini vairāk Mūsu mērķis 24836
Sākums

[ARHĪVS] Otrā tikšanās Rīgas Franču licejā – Pēteris Urtāns

29.martā norisināsies otrā tikšanās projekta “Līderi Jauniešiem” ietvaros. Šoreiz mūsu viesis būs “Riga Brain” smadzeņu treniņu centra vadītājs Pēteris Urtāns.

Pēteris mūsu projektā uzstājas teju katru gadu. Skolās viņa atziņas par ieradumiem, kas palīdz sakoncentrēties eksāmenu laikā un periodos, kad organisms ir noguris no lielām slodzēm, ir ļoti pieprasītas. Arī Rīgas Franču liceja pedagogi vēlējās tikšanos ar Pēteri, lai iztaujātu par labāko praksi un paradumiem, kas palīdzētu skolas skolēniem.

Ar interesi gaidīsim kārtējo tikšanos, lai padalītos ar Jums, lasītāji, atkal un atkal..

Bet – kā tad mums gāja pagājušajā nedēļā, kad skolā viesojās Armands Puče?

Lasiet zemāk mūsu apkopotās atziņas!

 

Par žurnālistiku un būšanu īstajā vietā

 

21.martā Rīgas Franču licejā norisinājās pirmā no septiņām tikšanās reizēm Jauniešu akadēmijas „PACELT PASAULI” projekta “Līderi jauniešiem”  ietvaros.

Armands Puče ir ļoti daudzpusīga personība un tāda izvērtās arī tikšanās. Interesants bija viņa stāstījums par pirmajiem gadiem žurnālistikā – lai kaut ko panāktu, ļoti ilgi gadi tiek pavadīti bez atvaļinājumiem. Armands ir pārliecināts, ka vismaz 10000 stundas ir jānostrādā savā profesijā, lai būtu kaut cik kompetents. Un tas attiecas uz jebkuru profesiju. Tikai ejot un darot var pārliecināties, vai cilvēks ir īstajā vietā, jo daudziem tā arī tas neizdodas.

Viņš uzsvēra, ka ir jādara, jo neviens neko klāt nepienesīs. Armands arī neslēpa, ka pašam skolas laikā latviešu valodā nav bijušas tās izcilākās atzīmes. Bet visu var iemācīties, ja vien to dara. Viņaprāt, ļoti svarīgi ir turpināt mācības augstskolā. Paralēli strādāt jebkuru darbu, bet būt iekšā augstskolas un zināšanu atmosfērā.

Diskusijā ar jauniešiem, Armands uzsvēra, cik svarīga ir ģimene un līdzcilvēku novērtēšana. Kā arī spēja būt godīgam un nenodot – ģimeni, savus principus, profesiju. Jo viens no jauniešu jautājumiem ietvēra šaubas par to, ka varētu būt saistoši  visam iepriekš minētajam būt uzticīgam vairāk kā divdesmit gadus.

Jautājumi bija  daudzpusīgi un arī  Latvijas hokeja izlases izredzes tika apspriestas ar sportiski patriotisku interesi. Armanda atbilde sasaucās ar jau tikšanās laikā pausto, ka hokejā viss ir tāpat kā jebkurā profesijā – ja visi komandas cilvēki ir īstajā vietā, panākumi neizpaliek.

Atziņas apkopoja : Anita Grīnberga

 

FaceBook Twitter