Uzzini vairāk Mūsu mērķis 24836
Sākums

[ARHĪVS] Mūsu vieslektors – Eiropas Padomes vēstnieks

Publikācijas datums: 17.aprīlis, 2016

Lappuke_3Šo pirmdien Rīgas Franču licejā jau piektā tikšanās Jauniešu akadēmijas „Pacelt Pasauli” projektā „Līderi Jauniešiem” .

Šoreiz, uz īsu brīdi būdams Latvijā, licejā viesosies, Rolands Lappuķe – Latvijas vēstnieks Eiropas Padomē.

Dzimis Parīzē latviešu mācītāja ģimenē, dzīvojis tur līdz 25 gadu vecumam, ieguvis doktora grādu neiroloģijas zinātnēs. Bet dzīve ievirzījusies tā, ka deviņdesmitajos gados sācis darboties Latvijas diplomātiskajā dienestā  – bijis Latvijas vēstnieks Portugālē, Francijā, Marokā, Andorā un Spānijā. Strādājis par Latvijas Ārlietu ministrijas speciālo uzdevumu vēstnieku diasporas jautājumos. Šobrīd pārstāv Latviju Eiropas Padomē.

Rolands ir ne tikai diplomāts, bet arī  ļoti radošs cilvēks un mūziķis. Dzīves gaitā viņu  saistījusi dažādu valstu mūzika – ASV, Lielbritānija, Brazīlija, bet allaž palikusi dzīva interese par pirmajām Francijā dzimušajām muzikālajām mīlestībām. Laikā, kad tika rakstīta doktora disertācija neirozinātnēs, Rolands Lappuķe sacerēja ap 50 autordziesmas, izmantojot latviešu dzejnieku tekstus, īpaši izceļot Aleksandra Čaka dzeju. Izveidojās individuāla Rolanda  autorprogramma, ar kuru viņš uzstājās turnejās ASV, bet 1989.gadā arī Latvijā. Šajā gadā viņš tika uzaicināts uzstāties tobrīd ļoti populārajā Mikrofona koncertā.

lappuke gArī šobrīd brīvajā laikā viņam patīk muzicēt un izpildīt dziesmas ne tikai latviešu valodā ģitāras pavadībā un tikties ar klausītājiem. Tā kā Rolands pārzin sešas valodas un ir strādājis tik daudzās valstīs, iepazīstot dažādas kultūras, tikšanās izvēršas aizraujošas.

Šoreiz, tiekoties ar jauniešiem, Rolands Lappuķe dalīsies diplomāta darba pieredzē. Neizpaliks arī interesantie citu valstu kultūras stāsti, kas iegūti, strādājot tik dažādās valstīs.

FaceBook Twitter