Uzzini vairāk Mūsu mērķis 24836
Sākums

Dace Briede-Zālīte

Jauniešu akadēmijas „Pacelt Pasauli” dibinātāja un vadītāja

Douglas_5

 Dace Briede – Zālīte šobrīd ar savu privāto iniciatīvu un līdzekļiem ir izveidojusi personīgās izaugsmes un pilnveidošanās konceptu jauniešiem, pedagogiem un vecākiem – biedrību “Jauniešu akadēmija „Pacelt Pasauli””.  Ideju šim Dace ieguva, studējot Koučinga Akadēmijā (The Coaching Academy, UK) un Jauniešu Koučinga Akadēmijā (Youth Coaching Academy, UK) Londonā. Šobrīd D.Briede-Zālīte ir ieguvusi Personīgās izaugsmes treneres akreditāciju Londonā un angļu psihologa Brajena Meina “Mērķu plānošanas” (Goal Mapping) licenci.

2010.- 2011.gadam Dace aktīvi iesaistījās arī Latvijas koučinga nozares attīstībā, darbojoties Starptautiskās Kouču Federācijas „ICF Latvia” valdē , virzot profesionālās attīstības jomu.

Koučinga būtība ir, ka tā laikā pats cilvēks novērtē sevi un savu nākotni, saņem pirmo impulsu paskatīties uz savu dzīvi citām acīm un atrod tos virzienus, kurus grib sasniegt biznesā vai privātajā dzīvē. Tātad – tā vietā, lai meklētu gatavu recepti savai dzīvei, šo recepti atrod sevī pašā. Definē savu mērķi, izstrādā taktiku un, kas svarīgākais – uzdrīkstas to visu realizēt. Laikā, kad Latvija piedzīvo ekonomikas atgūšanos no recesijas, daudzi cilvēki ir dažādu krustceļu priekšā. Koučings ir viens no veidiem, lai sevi pilnveidotu, palielinātu konkurētspēju vai atgrieztos darba tirgus apritē.

Būtiski, ka pašas Daces ceļš līdz Jauniešu akadēmijai „Pacelt Pasauli” ir sācies pēc veiksmīgas un stabilas karjeras, ieņemot vadošus amatus starptautiskās kompānijās. Ļoti iespējams, pateicoties koučingam, viņa apzinājās, ka var izdarīt vairāk – ne tikai darboties lielas un starptautiskas kompānijas valdē, bet arī palīdzēt veidot labāku Latviju.

Londonas Akadēmijā ir iegūta Latvijā ne pārāk plaši praktizēta prakse – cilvēku sagatavošana un iedvesmošana pirms savu mērķu apzināšanās un izstrādes. Šim nolūkam Dace Londonā ir licenzējusies Brajena Meina „Mērķu Plānošanas” programmai (Brian Mayne „Goal Mapping”), kuru pati pasniedz semināru veidā skolās, uzņēmumos un publiskajos semināros. Programmas pamatā ir būtība, ka cilvēks var uzsākt izmaiņas tad, kad ir mentāli sagatavojies, domā pozitīvi un ir atvērts izmaiņām. Pēc sevis sagatavošanas posma var ķerties klāt pie savu nākotnes plānu modelēšanas.

Šobrīd Dace aktīvi sadarbojas ar skolām, pašvaldībām un sabiedriskām organizācijām. Septiņu gadu laikā Daces veidotās programmas jau ir noklausījušies vairāk kā 7000 klausītāju, no kuriem lielākā daļa ir jaunieši un pedagogi. Viena no jaunākajām iniciatīvām ir “Līderi jauniešiem” projekts.  Šī projekta ietvaros katru gadu tiek gatavota jauna 3 mēnešu programma jauniešiem, kur dažādu nozaru profesionāļi apciemo skolas, lai dalītos savā pieredzē un nozares noslēpumos ar skolēniem.

Profesionālā pieredze un izglītība

Diplomēta Londonas „Koučinga Akadēmijas” (The Coaching Academy) personīgās izaugsmes speciāliste. Licenzēta Brajena Meina „Mērķu plānošanas” (Goal Mapping) trenere.

Akadēmiskā izglītība

2007 Banku augstskola, maģistra grāds biznesa vadībā, Diploms PD C No. 0925

2005 Banku augstskola, banku zinības un ekonomika, Diploms DKA No. 013476

1993 Latvijas Universitāte, Starptautisko Attiecību institūts, Diploms No. 107

1992 Latvijas Universitāte, Filoloģijas fakultāte, specialitāte – filologs, latviešu valodas un literatūras skolotājs, Diploms No. 100079

Papildu apmācības

2007 – 2008 „Leadership Development Program” – augstākās vadības kursi līderībā „RSA” apdrošināšanas Baltijas vadības komandai. Kursu vadītāji: Londonas konsultantu grupa „Berksheer Consultants”.

Valodu studijas

1992 Vasaras kursi Upsalas Universitātē Zviedrijā – zviedru valoda

1993 Vasaras kursi Oksfordas Universitātē Anglijā – angļu valoda

1994 Vasaras kursi Vīnes Kultūras Institūtā Austrijā – vācu valoda

Darba pieredze

no 2013 – SIA “Moresales Latvia” dibinātāja un vadītāja. Pārdošanas efektivitātes trenere, biznesa konsultante

no 2010  – Jauniešu akadēmijas „Pacelt Pasauli’’ dibinātāja un vadītāja. Jauniešu izaugsmes trenere un koučs

2011 -2012   SIA “Baltcom TV” pārdošanas direktore

2005 – 2009  Apdrošināšanas AAS „Balta”, valdes locekle, pārdošanas un izplatīšanas kanālu direktore

2004 – 2005 SIA „SEB līzings”, Pārdošanas direktore, kredītkomisijas locekle

1995 – 2004 SIA „Shell Latvia”, mazumtirdzniecības vadītāja, Shell lojalitātes programmas un degvielas kartes Baltijas projektu vadītāja

1993 – 1995 AS „Valpro Corporation”, eksporta menedžere

1991 – 1992 Siguldas 1.vidusskola, latviešu valodas un literatūras skolotāja