Uzzini vairāk Mūsu mērķis 24836
Sākums

[ARHĪVS] Fizika meistara rokās

kascejevsTrešā tikšanās Cēsu Valsts ģimnāzijā projekta “Līderi jauniešiem” ietvaros noritēja par Eiropas tēmu. Skolēni tika iepazīstināti, kā labāk lobēt Latvijas intereses dažādās nozarēs. Zemnieku Saeimas priekšsēdētāja vietniece Maira Dzelzkalēja atgādināja, ka dzīvē, tāpat kā lobējot, vienmēr ir jādomā dažus soļus uz priekšu.  Pēteris Elferts dalījās savā vēstnieka pieredzē, atgādinot, ka labvēlīgi savstarpējie kontakti ir jāveido vēl krietni pirms tam, kad tie būs reāli nepieciešami.

Pirmdien, 30.martā, pl. 15.00, Cēsu Valsts ģimnāzijā jau ceturtā projekta “Līderi jauniešiem” tikšanās:

Kas kopīgs fizikai ar kalšanu? 

Šoreiz mūsu viesi būs Vjačeslavs Kaščejevs – kvantu fiziķis, Latvijas Universitātes asociētais profesors, Latvijas Zinātņu Akadēmijas korespondētājloceklis.

nimani_1Amata meistari – Jānis un Matīss Nīmaņi – pasaulē slavenā zīmola “Autine” dibinātāji un īpašnieki stāstīs par cirvju, kaltu, nažu un citu kokapstrādes instrumentu izgatavošanu, savijot kalēja darba ikdienu ar fizikas likumiem.

Lektori savstarpējā dialogā izskaidros fizikas interesanto un praktisko klātesamību kalšanas un citos  aizraujošos procesos.

nimani_2

 

FaceBook Twitter