Uzzini vairāk Mūsu mērķis 24836
Sākums

[ARHĪVS] Kā motivēt sasniegt mērķus?

Publikācijas datums: 23.jūnijs, 2016

Daces Simanoviča un Mairita Znotiņa, Latvijas Radio 1

Izglītība ir būtisks priekšnoteikums, domājot par tālāko izaugsmi, bet sapņus vajag īstenot un nevajag no tiem atteikties, vienprātīgi atzīst raidījuma Ģimenes studija viesi.

LR_1„Izvēloties profesiju un nodarbošanos jādomā par abām lietām – to, kas sirdij tuvs, un to, kā nopelnīt, atzīst organizācijas „Avantis” direktore Ilona Bičevska. Viņa norāda, ka ar šodienas pieredzi vairs neteiktu, ka vajag tikai klausīt savai sirdij un darīt to, kas patīk. Sirdsdarbu var attīstīt kā hobiju.

Naudas darbi ir jāpadara, kad ir vajadzīga konkrēta summa ikdienai, bet nevajag pazaudēt „taureni”, atteikties no tā, vērtē personīgās izaugsmes trenere Dace Briede-Zalīte. Viņa uzskata, ja esi meistars tajā, ko dari, ja tev deg acis, cilvēki sāk „pievilkties ap tevi”. Beigās nauda atnāk.

„Ir skolas, kur jauniešiem ir mācību laikā ir iespējamas aktivitātes nākotnes izaugsmei, ir skolas, kur tā pietrūkst,” bilst Mārtiņš Šteins. Arī viņš atklāj, ka izglītība un profesija, ko par savu izvēlējies skolas laikā un apguvis kā pirmo profesiju, vairs nav viņa aicinājums, bet tā noteikti palīdz tajā, ko turpina mācīties un darīt.

Kā vecāki var motivēt savus bērnus sasniegumiem un palīdzēt viņiem noticēt sev un sasniegt savus mērķus?Ģimenes studijā saruna ar personīgās izaugsmes treneri un jauniešiem, kuriem izdodas piepildīt savus sapņus. Interesēsimies arī, par ko sapņo jaunieši un kas nosaka viņu vērtību sistēmu. Raidījuma viesi: personīgās izaugsmes trenere un Jauniešu akadēmijas „Pacelt pasauli” dibinātāja un vadītāja Dace Briede-Zālīte, organizācijas „Avantis” direktore Ilona Bičevska un Latvija Jaunatnes padomes viceprezidents un jauniešu organizācijas „Nītaureņi” vadītājs Mārtiņš Šteins.

LR_1_studijaNoklausieties pilno interviju:

http://lr1.lsm.lv/lv/raksts/gimenes-studija/palidzet-jauniesiem-noticet-sev-un-istenot-savus-sapnus.a69894/

FaceBook Twitter