Uzzini vairāk Mūsu mērķis 24836
Sākums

[ARHĪVS] 2016.gada studiju izvēles Latvijas augstkolās

Publikācijas datums: 2016.gada 18.jūlijā

2016.gada jauniešu studiju izvēles 

top10Rīgas Tehniskajā Universitātē liela popularitāte ir studijām IT jomā, Latvijas Universitātē ir pieaugusi interese par dabaszinātnēm, raidījumā Ģimenes studija atklāj augstskolu pārstāvji.

“Ja ir studēt gribētāji, situācija ir cerīga,” atzīts LDDK pārstāvis Vilnis Rantiņš. Viņš kā metālapstrādes rūpniecības pārstāvis norāda, ka gribētos, lai jauniešiem būtu lielāka ticība inženierzinātnēm, jo tas ir pamats tautsaimniecībai.

Starp profesijām, ko Latvijas jaunieši izvēlas apgūt augstskolās, ir tiesībzinātnes, ārstniecība, datorzinātnes, komunikāciju zinātnes, būvniecība un vadībzinības, bet nav kādas noteiktas profesijas, kas būtu vispopulārākā un kam nebūs seguma darba tirgū.

Ja tu esi labs kvalificēts darbinieks un ja neesi slinks, tevi pieņems darbā ļoti ātri, vai pats izveidosi sev darba vietu, secina raidījuma viesi.

Beigusies pirmā pieteikšanās kārta studijām augstskolās Latvijā. Tomēr tendences jau nojaušamas. Vai tas, ko izvēlas jaunieši, tiešām šobrīd mums ir visvairāk nepieciešams. Vai arī atkal ir “topa” profesijas bez seguma darba tirgū un kādas prasmes darba tirgū šobrīd ir pieprasītas, diskutējam Ģimenes studijā. Raidījuma viesi: Rīgas Tehniskās Universitātes Studiju departamenta direktora pienākumu izpildītājs Uģis Citskovskis, Latvijas Universitātes prorektors sociālo un tiesību zinātņu jomā Jānis Ikstens, personīgās izaugsmes trenere Dace Briede-Zālīte un Latvijas Darba devēju konfederācijas padomes loceklis Vilnis Rantiņš.

Pilnais raidījums pielikumā : http://lr1.lsm.lv/lv/raksts/gimenes-studija/studijas-augstskola-jauniesu-izvele-un-darba-tirgus-pieprasijums.a71238/

Rakstu veidoja:  Agnese Drunka un Dace Simanoviča

 

FaceBook Twitter