Uzzini vairāk Mūsu mērķis 24836
Sākums

[ARHĪVS] Diāna Dadzīte un Sandijs Semjonovs tiekas ar skolēniem

Publikācijas datums: 2016.gada 2.novembris

Jau šodien  Rīgas Valsts 2.ģimnāzijas jauniešus gaida mazliet neierastāka tikšanās ar Jauniešu akadēmijas „Pacelt Pasauli” projekta „Līderi jauniešiem” dalībniekiem.

Paralimpiskā čempione šķēpmešanā Diāna Dadzīte ar jauniešiem savā pieredzē dalīsies pa Skype no Vācijas, kur viņa dzīvo, strādā un trenējas. Savukārt žurnālistu Sandiju Semjonovu varēs redzēt darbībā uz vietas. Sandijs pārstāvēja žurnālistu saimi  Rio paralimpiskās spēlē, un viņu dialogs varētu būt gana aizraujošs.

Diānas ceļš uz sportu sākās jau 2.klasē, kad viņa pievērsās volejbolam.Tad  vieglatlētika, hokejs, bet 9.klasē viņa sāka spēlēt  basketbolu pie Maijas Kubliņas un  tas kļuva par mīļāko sporta veidu. Vēlāk, kad radās veselības problēmas, Diāna atrada iespēju, kā ar to nodarboties arī turpmāk – kļuva par ratiņbasketbolisti un dara to arī šobrīd.

Vieglatlētika  Diānas dzīvē ienāca nejauši – 2013.gadā atvaļinājuma laikā viņa aizbrauca uz Franciju, kur norisinājās pasaules čempionāts vieglatlētikā cilvēkiem ar invaliditāti, un viena no Latvijas valstsvienības trenerēm ievēroja, ka Diānas rokas ir kā radītas šķēpa mešanai. Sākumā to neuztverot nopietni, bet vairākkārtīgi uzrunāta, Diāna sāka cītīgi  trenēties un 2016.gada Rio paralimpiskās spēlēs ar labotu pasaules rekordu kļuva par čempioni šķēpa mešanā un bronzas medaļnieci diska mešanā. Pati Diāna to dēvē par apslēpto talantu, bet nenoliedzami sasniegumos ieguldīts liels darbs. Viņa ir cīnītāja. Arī pēc 2012.gada pieredzētās autoavārijas, pēc kuras zaudēja spēju staigāt, viņa nepadevās. Diāna atzīst, ka „sports bija tas, kas man palīdzēja izkāpt no bedres un palikt stiprai”.

Lai darītu to, ko dara televīzijas žurnālists Sandijs Semjonovs, arī ir jābūt stipram – ne katrs brauc uz karstajiem punktiem. Sandija kontā ir dokumentālā filma „Tuvais karš”, kas vēsta par notikumiem Ukrainā. Viņu interesē dzīve tās dažādajā būtībā. Sandijs ir producents filmai „Rekviēms – lūgšana par Baltijas jūru”. Savukārt, „Leģenda Dinamo” stāsta par to, kā rodas hokeja personības un dzimst hokeja leģendas. Dokumentālā filma „Prāta Vētra: starp diviem krastiem”, sandijs_1kuras viens no veidotājiem ir Sandijs, mēģina atbildēt uz jautājumiem – kas ir tas, kas veido šīs grupas fenomenu un spēju, neskatoties ne uz ko, būt kopā jau 25 gadus un kļūt par daļu no mūsu nacionālās identitātes? Tā ir tikai daļa no Sandija veikuma, kuru viņš turpina veidot ik dienu.

Diāna un Sandijs abi ir stipra rakstura cilvēki, kuriem nācies pārvarēt gana daudz šķēršļu, lai būtu tur, kur viņi ir šobrīd, un viņu pieredze lieti noderēs jauniešiem.

 

 

FaceBook Twitter