Uzzini vairāk Mūsu mērķis 24836
Sākums

[ARHĪVS] Diāna Dadzīte un Sandijs Semjonovs lika aizdomāties – atziņas

Publikācijas datums: 2016.gada 3.novembris

Vajag darīt to, kas patīk un nepadoties grūtību priekšā 

img_0053Jauniešu akadēmijas “Pacelt Pasauli” projekta “Līderi Jauniešiem” rudens sesijas trešā tikšanās Rīgas Valsts 2.ģimnāzijā izvērtās neierastāka, jo paralimpiskā čempione Diāna Dadzīte ar jauniešiem sarunājās Skype no Vācijas , bet žurnālists un filmu producents Sandijs Semjonovs demonstrēja savu talantu darbībā uz vietas. Tikšanās bija aizraujoša un humora pilna, jo tādi ir viņi paši.

Viņu stāstītais iedvesmoja! Gan Diānas ceļš uz zelta godalgu Rio paralimpiskās spēlēs, gan Sandija piedzīvotais karstajos punktos.

Diānas panākumi nav nākuši viegli, bet caur grūtu darbu. Viņa joprojām trenējas sešas stundas dienā. Lielu daļu aizņem arī ratiņbasketbols. Bet Diānas dzīvē nav tikai sports. Viņa strādā, lai varētu ieguldīt līdzekļus savā attīstībā un sasniegt arvien labākus rezultātus. Liels atbalsts ir treneris un tuvie cilvēki, kuri vienmēr palīdz un dod spēku. Tāpat jebkurš apkārtējo pozītīvais novērtējums ir atbalsts.

img_0083Jautāta, kādas ir sportistiem nepieciešamās galvenās īpašības, Diāna minēja disciplīnu un mīlestību pret savu sporta veidu. Vēl gribētos piebilst, ka, skatoties uz Diānu, jāmin spēja vienmēr pārvarēt jebkuras grūtības, lai sasniegtu izvirzītos mērķus. Viņa arī jauniešiem novēlēja turpināt cītīgi mācīties, jo tas ir viņu šā brīža svarīgākais darbs.

Savukārt Sandijs aicināja pēc iespējas ātrāk saprast, ko mācīties.  Kas ir tas, kas dzīvē patiešām interesē – jo ātrāk var saprast, kurā virzienā iet, jo ātrāk tur var nokļūt. Stāsts par viņa ceļu  ir stāsts par to, ka viņš dara lietas, kas viņam patīk un cenšas dzīvot tā, lai pašam ir interesanti. Sandijs ir pārliecināts, ka ar šādu attieksmi parasti satiec cilvēkus, kas atkal aizved pie nākamā posma. Vajag paļauties, un tā tas ceļš veidosies.

Pie svarīgām žurnālista un arī katra cilvēka  īpašībām viņš minēja mērķtiecību, zinātkāri un vēlmi pasauli veidot labāku. Arī godīgums pret sevi un pārējiem palīdz pieņemt pareizos lēmumus. Savukārt sajūta, ka esi klāt vēstures veidošanā, dod spēku nebaidīties , bet darīt savu darbu arī kara skartajos punktos.

Sandijs jauniešus aicināja aizdomāties, ka bieži vien nespējam novērtēt to, kas mums ir dots un  līdz galam nemākam izmantot visas jau esošās dzīves sniegtās iespējas. Vai tā būs interesanta, aizraujoša un jēgpilna atkarīgs no katra paša.

Paldies Diānai un Sandijam! Viņi iedvesmo!

Atziņas pierakstīja : Linda Upleja

img_0021

img_0035

img_0014 

 

 

FaceBook Twitter