Uzzini vairāk Mūsu mērķis 24836
Sākums

01.02.2018. – Par nodarbībām ESF projekta “Karjeras atbalsts izglītojamiem vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs” ietvaros (Rīgas Teikas vidusskola)

2018. gada janvārī jauniešu akadēmijas „Pacelt pasauli” dibinātāja un vadītāja Dace Briede-Zālīte vadīja nodarbības Rīgas Teikas vidusskolas 8. – 12. klašu skolēniem ESF projekta “Karjeras atbalsts izglītojamiem vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs” ietvaros.

Nodarbību mērķis ir palīdzēt jauniešiem skaidrāk apzināties savus talantus un iet uz iecerēto nākotnes mērķi. Uzdevums ir palīdzēt jauniešiem izdarīt nākotnes profesijas izvēli. Nodarbību saturs tiek strukturēts. Skolēni mācās savus mērķus un nākotnes nodomus ietērpt saturīgos teikumos. Viņi tos secīgi formulē un plāno, kā arī vizualizē, veidojot savas mērķu plānošanas kartes. Rezultātā tiek stiprināta jauniešu pārliecība par to, kas ir jāuzsāk jau šobrīd, kas jāturpina vēlāk, lai tuvinātu sevi izvēlētajai nākotnes profesijai.

Nodarbībās tiek analizēti piemēri, kad, fokusējoties uz konkrētu tēmu, cilvēks sāk saredzēt iespējas un sāk meklēt risinājumus.

Ar katru skolēnu nodarbības vadītāja pārrunā individuālo plānu, iesakot labāko plānojumu vai dodot padomu iespējamajiem risinājumiem paveiktā objektīviem mērījumiem. Nodarbību rezultātā jauniešiem veidojas skaidrāks priekšstats, kādi soļi ir ejami, kam pievērst lielāku uzmanību, lai sekmīgāk īstenotu savas ieceres.

Pēc D. Briedes-Zālītes nodarbībām vairāki skolēni ir pieteikušies pie viņas uz individuālām nodarbībām. Iesāktais process nodarbībās turpinās.

Ieskatam vairāku jauniešu domas; tās vislabāk raksturo minēto nodarbību nozīmību jauniešu dzīvē.

“Mani šī nodarbība iedvesmoja tiekties uz saviem mērķiem un piepildīt tos. Esmu ļoti pateicīga Jums, Dace!” “Sapratu, ka visu var sasniegt, nepadodoties un strādājot.”
“[..] novērtēju Daces darbu un esmu ļoti pateicīga, jo neviens līdz šim nebija spējis man tik daudz ieteikt.” “Patika dzirdēt stāstus, kā cilvēki ir tikuši līdz saviem mērķiem.” “Bija interesanti saprast, kā mazas lietiņas var gan traucēt, gan pozitīvi mainīt dzīvi.” “Jau iepriekš esmu bijusi līdzīgās nodarbībās, bet šī noteikti ir visspilgtākā.”

Direktore, I. Bergmane

Lejupielādēt PDF